BALYA BELEDİYESİNİN SOSYAL TESİS HALKASI BÜYÜYOR

Balya Belediyesi tarafından Müstecap Mahallesinde yapımı tamamlanan Sosyal Tesis'in açılışı,26 Ağustos Malazgirt Zaferi kutlaması ve geleneksel keşkek hayrı bir arada gerçekleştirildi.Açılış törenine Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, Belediye Meclis Üyeleri,Müstecap Mahalle Muhtarı, mahalle muhtarları ve çok sayıda mahalle halkı katıldı.

700 m² kapalı alana sahip sosyal tesis içerisinde üstü kapalı düğün salonu ve yemek yeme yeri, bulaşık yıkama yeri, yemek pişirme yeri, bay-bayan wc,tarihi dokusu bozulmadan restore edilen eski okul binası;5000 m² açık alanda ise oyun parkı,piknik,dinlenme yerleri bulunuyor.

Tüm şehitlerimizin ruhuna İsmail COŞAR , Bilal DEMİRYÜREK hocamızın okuduğu Mevlüd ‘i Şerif sonrasında açılış kurdelesini kesen Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç yaptığı konuşmasında “Halka hizmetin hakka hizmet olduğu inancıyla Balya Belediye Başkanı olarak çalışıyorum. Müstecap Mahallemizin böyle bir sosyal tesis ihtiyacı vardı, bugün bunun için bir araya geldik. Birazdan buranın açılışını yapacağız. Burada mutlu güzel anılarımız, güzel cemiyetlerimiz olur inşallah. Ayrıca Müstecap Mahallemizde yaptığımız gibi diğer Mahallerimizde de hizmete devam edeceğiz. Allah bizlere sağlık verdiği müddetçe, arkamızda sizler olduğunuz müddetçe hizmetlere devam edeceğiz inşallah. Sosyal tesisimiz halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. Ardından açılışa katılan misafirlere mehteran ve yöresel etkinlikler eşliğinde keşkek,nohut ve çeşitli ikramlar sunuldu.

Programımız akşam Göksel Doğançay ve Ahmet Şafak konserleri ile devam etti.Müstecap halkı ve çevre yerlerden konsere katılan vatandaşlar gönüllerince eğlendi.Başkan Kılıç akşamki konuşmasında ''Yüce Türk milletinin tarihinde büyük önem taşıyan, ecdadımızın bizlere büyük bir ibret abidesi olarak miras bıraktığı 30 Ağustos Zaferinin 96. Yılında bizleri kavuşturan cenabı Allaha şükürler olsun.

Türk ve İslam aleminin, siz kıymetli hemşerilerimin mübarek kurban bayramını kutluyorum. Bu anlamlı günde Müstecap Mahallemize kazandırdığımız ve birlikte açılışını yaptığımız sosyal tesislerin halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu sosyal tesislerin yapımında ve bu anlamlı etkinliğin hazırlanmasında büyük emeği geçen Balya Belediyesinin kıymetli çalışanlarına tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum. Cenabı Allah hepinizden razı olsun. Evet Balya İlçemiz 46 mahallesiyle birlikte her geçen gün değişiyor güzelleşiyor. Balya Belediyesi milliyetçi üretken ve toplumcu belediyecilik vizyonuyla şehrimizin çehresini değiştirecek projeleri birer birer hayata geçirmeye ve halkımızın hizmetine sunmaya devam ediyor.

Bugüne kadar yaptıklarımızda yarınlarda yapacaklarımızın teminatıdır. Hani atalarımız derya; kişinin aynası iştir söze bakılmaz bizim geride kalan görev süremiz boyunca yaptığımız hizmetleri akıttığımız alın terini ve gösterdiğimiz çabayı yok sayarak görmezden gelen işi gücü sadece siyaset yapmak olanlar aynaya baksınlar kendilerini göreceklerdir. Balyayı yıllarca yönetenler, seçim zamanında gelip size vaat verenler bir kendi yaptıkları hizmetlere baksınlar birde bizim yaptığımız hizmetlere baksınlar. Onların yıllarca bırakın yapmayı akıllarına bile gelmeyen hizmetleri cenabı Allaha bin şükür biz Balyamıza kazandırdık.

Buna engel çıkarmak isteyen bu kararlılığımızı bozmaya cüret eden kim varsa ömrü billah hasmımız öfkemizin hedefidir.Bu vesileyle hepinizin Kurban Bayramını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.Sağ olun var olun.Cenabı Allaha emanet olun.Ne Mutlu Türküm diyene.''dedi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN