Yazı İşleri Müdürlüğü
Necla KÖŞGER

Özgeçmiş

01.12.1982 yılında Balya Belediyesinde memur olarak göreve başlamıştır. 1991 yılından itibaren Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Halkla İlişkiler ve Kamu Yönetimi mezunudur.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

Müdürlük Bilgisi

Müdürlüğümüz Belediye Başkanlığına bağlı Tüm Müdürlüklerde ve bunlara bağlı birimlerde görev yapan personelin 5510 Sayılı Genel Sağlık Sigortası Kanunu 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu,5434 Sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu,4857 Sayılı İş Kanununa ek olarak tüzük ,yönetmelik,tebliğ ve kanun hakkında kararnameye dayanarak,çalışanların işe girişinden emekli olana kadar geçen süredeki özlük ve sosyal hizmet bilgilerini kaydeden,muhafaza eden ve bunlarla ilgili her türlü yazışmayı yapan,5393 Sayılı Belediye Kanununun yüklediği yükümlülükler ve belediyemizin en yüksek karar organı olan Belediye Meclisi ile Encümenimizin tüm yazışma ve işlemlerini sağlar ve sosyal hizmetler ve yardım yönetmeliğine göre çalışır.

Belediyenin iç ve dış yazışmalarının takibi ve sosyal hizmetler amacıyla 1 Müdür ,1 Şef,1 memur, 1 daimi işçi ve 11 hizmet alımı personelden oluşmaktadır. Birimimizin sorumluluk alanları ve başlıca çalışmalarımız şunlardır;

Belediye Başkanının gözetimi ve denetimi altında yürürlükteki mevzuat gereği,Müdürlüğünün;Sevk ve idaresinin organize edilmesini,kadro arasında görevlerinin dağıtılmasını,iş ve işlemlerinin yeniden tanzimine ilişkin dahili düzenlemeleri yapar.Başkandan aldığı yazılı ve sözlü talimatları yürürlükteki mevzuat hükümleri ile Yazı İşleri Müdürlüğü görev ve çalışma yönetmeliğine göre yerine getirir.Bütün yazışmalarda Resmi yazışmalarda uygulanacak esas ve usuller hakkında yönetmelik uygulanır.Müdürlüğü Başkanlık huzurunda temsil eder.Müdürlüğün yönetiminde tam yetkili ve sorumlu kişidir.Müdürlüğün yıllık bütçesini hazırlar.Müdürlüğün harcama yetkilisi ve Müdürlükte çalışan personelin 1. Sicil Amiri olup,Memur personelin başarı ve performans değerlendirmesini yapar.Personeli arasında yazılı görev dağılımını yapar.Müdürlük bünyesinde tüm iş ve işlemlerinin zamanında ve doğru olarak yerine getirilmesini ve Müdürlükte çalışan personelin özlük işlemlerinin mevzuat çerçevesinde yürütümünü sağlar.Yazı İşleri Müdürlüğü ile diğer müdürlükler arasında koordinasyon sağlar.Meclis ve Encümen toplantılarının organize edilmesini ve Belediye Meclis ve Belediye Encümeninin görüşülmesi için sevki gelen evraklar ile başkanlık adına gündemlerinin hazırlanmasını sağlar.-Belediye Encümen toplantısına belediye başkanının görevlendirme yazısı ile Encümen Memur üyesi olarak katılır.Resmi Gazetede yayınlanan,Belediye ile ilgili Kanun;yönetmelik ve genelgelerin; ilgili birimlere bir üst yazı ile gönderilmesinin kontrolünü yaparak,diğer birimleri bilgilendirilir.Belediye Başkanının Evlendirme Memurlarına vermiş olduğu Evlendirme İzin onayı doğrultusunda Başkan adına kayılan nikahların zamanında kanunlara ve yönetmeliklere uygun olarak yapılmasını sağlar.Müdürlülük personelinin sağlık,izin ve özlük işleri ile ilgili iş ve işlemlerinin yazışmasını yaptıktan sonra arşivlemesini yapar.Belediye Başkanlığına gelen Resmi Gazete,yönetmelik,genelge ve yararlı dergilerin abonelik işlemlerini yaparak,ilgili yerlere ulaşımını sağlar.Müdürlüğünde bulunan taşınır mal hesabını tutar ve listesini hazırlayarak büroya asar.Müdürlüğün e-mail adresine gelen bilgileri kontrol ederek süresinde cevap verilmesini sağlar.4109 Sayılı Muhtaç Asker Ailesi Yardımı ile alakalı Kanun gereğince,müracaata uygun olanların işlemlerini alarak gerekli yerlerle yazışmasını yapar.Durumu uygun görülenler için Belediye Encümenine maaş bağlanması teklifini hazırlar,Encümence verilen karar doğrultusunda ödeme yapılabilmesi için Mali Hizmetler Müdürlüğüne gönderir.

HABERLER


 • Balya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Olağan Genel Kurul Seçimleri

      Başkanımız Orhan GAGA, Balya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Olağan Genel Kurul Seçimlerine katılarak esnaf ve sanatkarlarımız ile bir araya geldi.     Seçimde Başkan olarak seçilen Nahit KOCATAŞ'ı ve değerli yönetim kurulu üyelerini tebrik ederiz. 

  DEVAMINI OKU
 • BALYA’NIN KURUMSAL HAFIZASI DÜZENLENİYOR VE DİJİTAL ORTAMA AKTARILIYOR

      Balya Belediyesi Kurumsal Arşiv Projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Proje kapsamında;     %100 web tabanlı Kurumsal Arşiv Yönetim Otomasyon temini gerçekleştirildi.   Geçmişten günümüze oluşan ve muhafaza edilen Belediye arşivlerinin Devlet Arşivleri Standardına uygun olarak düzenlenmesi, tüm arşivlere ait envanter kayıtlarının çıkarılması, yasal saklama süreleri tamamlanan evrakların, standartlara uygun olarak ayıklama ve imha işlemlerinin kurum bünyesinde gerçekleştirilmesi, yasal saklama süreleri devam eden ve hâlihazırda kullanılmaya devam eden arşivlerin düzenlenmesi, arşivdeki belge ve projelerin dijital ortama aktarılması ile proje tamamlanmış olacak.    Kurumsal Arşiv Yönetim Otomasyonunun kurulması ve kurum personellerine eğitim verilmesi töreninde konuşan Balya Belediye Başkanı Orhan GAGA;    Şehrin yönetimine talip olurken, özverili, birikimli ve şehrine aidiyet hissi ile bağlı çalışma arkadaşlarımızla, kaynakların verimli kullanılması, şehrin hafızası olan belge yönetiminin ve dolayısıyla bilgi yönetiminin sağlıklı işletilebilmesi için önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede, sektörde faaliyet gösteren profesyonel firmadan Otomasyon ve Danışmanlık Hizmeti alınmış, %100 web tabanlı, zaman ve mekân sınırsız olarak personellerin yetkili oldukları belgelere her yerden erişebileceği yapıda Kurumsal Arşiv Yönetim Otomasyonu kurum sunucularına kurulmuştur. Kaynakların verimli kullanılması amacıyla, Belediye çalışanlarımızdan oluşturduğumuz ekibimizle Kurumsal Arşiv düzenleme ve dijitalleştirme süreçlerini bünyemizde kendi insan kaynaklarımızla gerçekleştireceğiz. 

  DEVAMINI OKU
 • Bayramlar Paylaşma ve Dayanışma Günleridir

          Balya Belediye Başkanı Orhan GAGA, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda Balyalılar'ın bayramını kutladı. Başkan GAGA mesajında, bayramların paylaşma ve dayanışmanın ön plana çıktığı günler olduğunu dile getirdi.        Balya Belediye Başkanı Orhan GAGA, yayımladığı mesajla bayramları bayram yapan birlikte olmak mutluluğu, sevinci birlikte paylaşmaktır. Her bayramı aynı heyecanla bekler, aynı sevinçle karşılarız. Birliğin, beraberliğin, barışın ve huzurun egemen olduğu bir gelecek dileğiyle tüm Balyalı hemşehrilerimizin Kurban Bayramını kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

  DEVAMINI OKU
 • Balya Belediye Başkanı Orhan GAGA, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇAKIR'ı Makamında Ziyaret Etti

          Samimi ve sıcak bir atmosferde gerçekleşen ziyarette ilçenin genel durumu ve Balya Belediyesinin eğitim ile ilgili projeleri hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

  DEVAMINI OKU
 • Temmuz Ayı Belediye Meclis Toplantısı

      Temmuz ayı belediye meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda aldığımız kararların ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.      Meclis kararlarına belediyemiz web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz