• KOOPERATİFÇİLİK

  Yerelde kalkınmaya, istihdamı ve kent ekonomisinin sağlam temeller üzerine oturmasını sağlamayı belediyelerin görevleri arasında sayılabilir Belediyelerin kooperatifler ile işbirliği yaparak yerel sorunlara çözüm üretme kapasitelerini güçlendirecek bir çözüm noktalarından biridir. İlçemizde belediyemiz destekli Balya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 23.01.2020 tarihinde kurularak faaliyetine başlamıştır.  Belediyemize ait taşınmaz olan Göktepe Mahallesi Yağmur Alanı mevkiinde 101 ada 573 parsel Balya Tarımsal Kalkınma kooperatifine tahsis edilmiş olup üzerine günlük 20 ton süt işleme kapasiteli tesis kurulacaktır. Tesisin projelendirme, kurum görüşleri ve zemin etüdü çalışmaları tamamlanmıştır. Kurulum aşamasında uygun model araştırması, halk anketleri ve bilgilendirme toplantıları yapılmıştır. Bölgedeki diğer süt toplama kooperatiflerinin de desteğini alan projenin hayata geçirilmesi için TKDK’ya hibe için başvuru yapılmış ve proje onaylanmıştır.  

  DEVAMINI OKU
 • KADIKÖY VE ÇALOVA MAHALLELERİ ARASINDAKİ DERE BOYUNCA DOĞA YÜRÜYÜŞ PARKURU VE ÇADIR KAMP ALANLARI

  İlçe merkezimize yakın konumda olan Kadıköy Mahallesi içerisinden geçen Koca dere dere yatağının 7000 m mesafelik kısmına doğa yürüyüş parkuru küçük ölçekli çadır kamp alanları düzenlemesi yapılarak şehir hayatın yoğunluğundan sıkılan doğaseverlerin Koca derenin soğuk suyu içerisinde barındırdığı olta balık avına uygun olan bıyıklı sazan, kara sazan, yayın, filisa, kızılkanat ve taş balığı gibi su ürünlerinin kota kontrollü olarak avlanmasına imkân sağlanarak insanların eğlenceli vakit geçirebileceği bir parkur olacaktır. 

  DEVAMINI OKU
 • OTOBÜS TERMİNALİ YAPIMI

  Balya ilçemizde ilçe görünümünü kazandıracak olan otobüs terminali Kocacami Mahallesi 239 ada 2 Parselde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli yapılacaktır.   1/5000 ölçekli imar palanlarında düzenlemesi tamamlanmış olup inşaatı projelendirme çalışmaları devam etmektedir.

  DEVAMINI OKU
 • KATI ATIK DEPOLAMA VE BERTARAF TESİS YAPIMI

  İlçemizde bulunmayan toplanan katı atıkları depolama ve bertaraf tesisleri için Kocacami Mahallesi 217 ada 36 parselde bulunan belediyemiz taşınmazı üzerine kurulması planlanmıştır. Balıkesir Büyükşehir belediyesi ile ortak bir çalışma ile yürütülen tesis inşaatının proje aşamasını tamamlanmıştır. 2021 yılında tamamlanarak hizmete başlayacaktır.

  DEVAMINI OKU
 • BALYA – KADIKÖY MAHALLESİ ARASI BİSİKLET YOLU

  Balya ilçe merkezinden Kadıköy Mahallesine kadar olan 3 km’lik yolda bisiklet yolu planlaması yapılmıştır. Yolun dar olması sebebi ile Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde 2020 yılı içerisinde yol genişletme çalışması tamamlanarak asfalt çalışması yapılmıştır. 2021 yılında bisiklet yolunun kenar çizgilerinin tamamlanmasına müteakip halkımızın kullanımına sunulacaktır.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz