Destek Hizmetleri Müdürlüğü
Yüksel ÖZKAN

Özgeçmiş

22.04.1976 Balıkesir ili Gönen ilçesi doğumludur.   
İlk ve orta öğrenimini Koyuneri'nde tamamladıktan sonra Muharrem Hasbi lisesinden mezun olmuştur.  
1998 yılında Uzman Jandarma Okulu, 2007 yılı Jandarma Meslek Eğitimi programı ön lisans, 2012 yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans, 2017 yılı Ahmet Yesevi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans, 2020 yılı Açık öğretim fakültesi Yerel Yönetimler ön lisans bölümünden mezun olmuştur.
1998-2013 tarihleri arasında Jandarma Genel Komutanlığı Bünyesinde çalışmıştır. 2013 yılında Balya Belediye Başkanlığında Mali Hizmetler Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü bünyesinde 2017 yılında yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı ile Şef kadrosuna atanmıştır. 2021 yılında yapılan Görevde Yükselme ve Ünsan değişikliği sınavı ile Destek Hizmetleri Müdürü olarak atanmıştır. 
            Evli ve iki çocuk babasıdır.

Müdürlük Bilgisi

        Müdürlüğümüz 5393 sayılı Belediye Kanunu, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 6360 Sayılı Kanuna ek olarak 14.03.2014 tarih ve 6447 sayılı “12/11/2012 Tarihli ve 6360 Sayılı Ondört İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmiyedi İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” hükümlerine dayanılarak hizmetlerini yerine getirmektedir.

Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürlüğü 1 müdür ve 1 işçi  görev yapmaktadır.

Müdürlüğümüzün sorumluluk alanları ve başlıca çalışmalarımız şunlardır;

Belediye hizmetlerinde kullanılan ve kullanılabilecek her türlü malzemeleri fiyat, kalite, uygunluk açısından araştırarak tespit etmek ve listelemek diğer birimlerle bu bilgileri paylaşmak ve alınacak her türlü malzemenin bu araştırmalar neticesinde, yukarıda belirtilen verilere uygun olarak alımının yapılmasını sağlamak için çaba sarf etmektir. Belediye Birimlerinden talep edilen ve ortak kullanılan sarf malzemelerini (temizlik ve kırtasiye vb.) en kısa sürede karşılayarak malzeme transferlerini sağlamak, araç ve iş makineleri Hasar Tespit Komisyonlarının kurulmasını sağlamak, çalışmalarını denetlemek ve gerektiğinde makama bilgi sunmak, 5018 sayılı Yasanın cevaz verdiği şartlar içinde Belediyeye bağlı birimlerin mal, hizmet ve yapım işlerini yapmaktır. Belediyemiz ana hizmet binasının bakım, onarım (Elektrik, Gaz, Sıhhi Tesisat, Telefon, Santral, faks, fotokopi vs.) temizlik, güvenlik ve santral hizmetleri ile ilgili tüm iş ve işlemleri yapmak, yaptırmak, kullanım miktarlarını izlemek ve istatistiklerini tutmak, fahiş kullanım sebeplerini araştırmak ve gerekli tedbirleri almak, Müdürlük hizmetlerinde kullanılacak olan tüketim malzemelerini, dayanıklı taşınır mallar ile bu taşınırların bakım ve onarımı için gerekli olan yedek parça, tamir takımı ve bakım onarım malzemelerinin alımını gerçekleştirmektir. Başkanlık tarafından yapılan görev ve yetki dağılımına uygun olarak; birimlerden gelen taşınır mal ve tüketim malzemelerine ilişkin talepleri değerlendirmek, Başkanlık makamınca uygun görülenlerin alımını gerçekleştirmek ve ilgili birimlere dağıtımını sağlamak.Faaliyet alanına giren işlerle ilgili mal ve malzemenin usulüne göre ambarda muhafaza edilmesini sağlamak, taşınır mal kayıt ve kontrol işlemlerini yapmaktır.

HABERLER


 • YAĞLI GÜREŞ TEKRAR BALYA'DA

      Balya'da ata sporu tekrardan yaşayacak.18 Mayıs 2022 tarihinde 2. sini düzenleyeceğimiz Yağlı Güreş etkinliğimize tüm halkımız davetlidir. 

  DEVAMINI OKU
 • Araç Filosu Genişliyor

      Balya Belediyesi araç filosuna 3 ay içerisinde 4 adet sıfır araç ekleyerek daha verimli hizmet etmek için çalışmalara devam ediyor.

  DEVAMINI OKU
 • İDA MADRA GEOPARK

      UNESCO dünya miras listesine girme yolunda üzerinde hassasiyetle durulan ve turizm potansiyelinin oldukça fazla olması öngörülerek ilçe başta olmak üzere Balıkesir’de önemli bir yere sahip olan Fransız Harabelerinin turizme kazandırılması, turistik gezi, aktivite ve ekstrem sporlarda yer alabilmesi adına UNESCO’yu temsilen Prof Dr. İbrahim KOMOO ve Prof. Dr. Alireza AMRIKAZEMI’yi ilçemizde ağırlayarak beraberimizdeki heyet ile birlikte tarihi alanları inceledik.

  DEVAMINI OKU
 • Bu Hafta Neler Yaptık

  BU HAFTA NEREDE ÇALIŞTIK!- Koyuneri Mahallemizde bulunan okulumuzun, Çiğdem Mahallemizde bulunan süt toplama yerinin ve Medrese Camisinin boyama çalışmaları ekiplerimizce tamamlandı. - Ilıca Mahallemizde açılacak olan Jandarma Karakolunun çevre düzenleme çalışmaları ekiplerimizce tamamlandı. - 10-11-12 Haziran Orhanlar Panayırı için gerekli çevre düzenleme çalışmaları alanda devam ediyor. - Göloba Mahallemize hizmet binasının ardından lavabo inşaatını da tamamlayarak hizmete sunduk. - İlçe genelinde Temizlik İşleri ekiplerimizce temizlik çalışmaları titizlikle devam ediyor. - İlçe merkezi ve mahallelerimizde alt yapı çalışmalarından sonra bozulan parke taş döşemeleri ekiplerimizce tamir edilmeye devam ediyor.

  DEVAMINI OKU
 • Belediye Başkanı Orhan GAGA, Belediye Personelleriyle buluştu

      Belediye Başkanı Orhan GAGA, şehrin her noktasında gece gündüz demeden çalışan belediye personelleriyle birlikte iftar programında bir araya geldi. Balya Belediyesi’nin büyük bir aile olduğunun altını çizen Başkan GAGA “Balya’mız sürekli büyüyor ve gelişiyor, buna bağlı olarak ihtiyaç ve beklentiler de artıyor. Biz bu sorumluluğu beraber yükleniyoruz. Hep beraber halkımıza kesintisiz hizmet ulaştırıyoruz. Belediye hizmeti kesintiye uğramadan sürdürülmesi gereken hizmettir. Bu hizmeti ekip ruhu içerisinde birlikte başarıyoruz. Göstermiş olduğunuz gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Size ve ailenize hayırlı Ramazanlar dilerim.” dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz