Destek Hizmetleri Müdürlüğü
Yüksel ÖZKAN

Özgeçmiş

22.04.1976 Balıkesir ili Gönen ilçesi doğumludur.   
İlk ve orta öğrenimini Koyuneri'nde tamamladıktan sonra Muharrem Hasbi lisesinden mezun olmuştur.  
1998 yılında Uzman Jandarma Okulu, 2007 yılı Jandarma Meslek Eğitimi programı ön lisans, 2012 yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans, 2017 yılı Ahmet Yesevi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans, 2020 yılı Açık öğretim fakültesi Yerel Yönetimler ön lisans bölümünden mezun olmuştur.
1998-2013 tarihleri arasında Jandarma Genel Komutanlığı Bünyesinde çalışmıştır. 2013 yılında Balya Belediye Başkanlığında Mali Hizmetler Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü bünyesinde 2017 yılında yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı ile Şef kadrosuna atanmıştır. 2021 yılında yapılan Görevde Yükselme ve Ünsan değişikliği sınavı ile Destek Hizmetleri Müdürü olarak atanmıştır. 
            Evli ve iki çocuk babasıdır.

Müdürlük Bilgisi

        Müdürlüğümüz 5393 sayılı Belediye Kanunu, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 6360 Sayılı Kanuna ek olarak 14.03.2014 tarih ve 6447 sayılı “12/11/2012 Tarihli ve 6360 Sayılı Ondört İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmiyedi İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” hükümlerine dayanılarak hizmetlerini yerine getirmektedir.

Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürlüğü 1 müdür ve 1 işçi  görev yapmaktadır.

Müdürlüğümüzün sorumluluk alanları ve başlıca çalışmalarımız şunlardır;

Belediye hizmetlerinde kullanılan ve kullanılabilecek her türlü malzemeleri fiyat, kalite, uygunluk açısından araştırarak tespit etmek ve listelemek diğer birimlerle bu bilgileri paylaşmak ve alınacak her türlü malzemenin bu araştırmalar neticesinde, yukarıda belirtilen verilere uygun olarak alımının yapılmasını sağlamak için çaba sarf etmektir. Belediye Birimlerinden talep edilen ve ortak kullanılan sarf malzemelerini (temizlik ve kırtasiye vb.) en kısa sürede karşılayarak malzeme transferlerini sağlamak, araç ve iş makineleri Hasar Tespit Komisyonlarının kurulmasını sağlamak, çalışmalarını denetlemek ve gerektiğinde makama bilgi sunmak, 5018 sayılı Yasanın cevaz verdiği şartlar içinde Belediyeye bağlı birimlerin mal, hizmet ve yapım işlerini yapmaktır. Belediyemiz ana hizmet binasının bakım, onarım (Elektrik, Gaz, Sıhhi Tesisat, Telefon, Santral, faks, fotokopi vs.) temizlik, güvenlik ve santral hizmetleri ile ilgili tüm iş ve işlemleri yapmak, yaptırmak, kullanım miktarlarını izlemek ve istatistiklerini tutmak, fahiş kullanım sebeplerini araştırmak ve gerekli tedbirleri almak, Müdürlük hizmetlerinde kullanılacak olan tüketim malzemelerini, dayanıklı taşınır mallar ile bu taşınırların bakım ve onarımı için gerekli olan yedek parça, tamir takımı ve bakım onarım malzemelerinin alımını gerçekleştirmektir. Başkanlık tarafından yapılan görev ve yetki dağılımına uygun olarak; birimlerden gelen taşınır mal ve tüketim malzemelerine ilişkin talepleri değerlendirmek, Başkanlık makamınca uygun görülenlerin alımını gerçekleştirmek ve ilgili birimlere dağıtımını sağlamak.Faaliyet alanına giren işlerle ilgili mal ve malzemenin usulüne göre ambarda muhafaza edilmesini sağlamak, taşınır mal kayıt ve kontrol işlemlerini yapmaktır.

HABERLER


 • Belediye Başkanı Orhan GAGA, Belediye Personelleriyle buluştu

      Belediye Başkanı Orhan GAGA, şehrin her noktasında gece gündüz demeden çalışan belediye personelleriyle birlikte iftar programında bir araya geldi. Balya Belediyesi’nin büyük bir aile olduğunun altını çizen Başkan GAGA “Balya’mız sürekli büyüyor ve gelişiyor, buna bağlı olarak ihtiyaç ve beklentiler de artıyor. Biz bu sorumluluğu beraber yükleniyoruz. Hep beraber halkımıza kesintisiz hizmet ulaştırıyoruz. Belediye hizmeti kesintiye uğramadan sürdürülmesi gereken hizmettir. Bu hizmeti ekip ruhu içerisinde birlikte başarıyoruz. Göstermiş olduğunuz gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Size ve ailenize hayırlı Ramazanlar dilerim.” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Bu Hafta Neler Yaptık

      BU HAFTA NEREDE ÇALIŞTIK!- İlçemize kazandıracağımız düğün salonu için gerekli çalışmalar devam ediyor. - Yenikavak Mahallemizde imam evinin yapımı için ekiplerimizce gerekli çalışmalar devam etmektedir. - İlçemizde kadınlarımızın girişimi ile Üreten eller pazarımızın açılışını gerçekleştirdik. - İlçemiz kabristanlığında ekiplerimizce çevre düzenleme çalışmaları devam etmektedir. - Ilıca Mahallemizde stabilize yol çalışması ekiplerimizce gerçekleştirilmektedir. - İlçe genelinde Temizlik İşleri ekiplerimizce temizlik çalışmaları titizlikle devam ediyor. - Görüşmelerimiz sonucu başlatılan 2. etap TOKİ çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. - İlçe genelinde tüm mahallelerimizde bulunan mezarlıklarda gerekli ilaçlama çalışmaları ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriliyor. - Dereköy Mahallemizde İmam evinin boya çalışmaları ekiplerimizce gerçekleştiriliyor. - İlçe merkezi ve mahallelerimizde alt yapı çalışmalarından sonra bozulan parke taş döşemeleri ekiplerimizce tamir edilmeye devam ediyor. - Belediyemize kazandırdığımız depomuzda gerekli düzenlemeler ekiplerimizce gerçekleştiriliyor. - İlçemizde araç fenni muayene hizmeti periyodik aralıklarla devam etmektedir. - Alidemirci Mahallemizde abdesthane yerinde gerekli tadilat çalışmaları ekiplerimizce tamamlanıyor. - Belediyemize kazandıracağımız araç bakım ve tamirhane çalışmaları ekiplerimizce tüm hızıyla devam etmektedir. - Zabıta Amirliğimizce sizlerin kaliteli hizmet alabilmesi ve menfaatlerinizin korunması amacıyla denetimler devam etmektedir. - İlçe merkezimizde yeşil alan ve park yapımı için çalışmalarımız ekiplerimizce devam ediyor. - Zabıta ekiplerimizce soğuk havada dışarıda kalan canlılarımıza gerekli mama desteği sağlanmıştır. - Belediyemize ait atölyemizde üretim çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

  DEVAMINI OKU
 • Bu Hafta Neler Yaptık

  BU HAFTA NEREDE ÇALIŞTIKİlçe genelinde temizlik işleri ekiplerimizce temizlik çalışmaları titizlikle devam etmektedir.Müstecap Mahallemizde yol bakım ve onarım çalışmaları ekiplerimizce tamamlanıyor.İlçemizde tarihi bir öneme sahip olan Balya Çanakkale yolu güzergahında bulunan Salhane(Selanik) Köprüsünün daha sağlıklı bir yapıya ve ulaşıma kavuşması için karayolları yetkili personelleriyle görüşmelerimizi başlattık.Değirmendere Mahallemizde bulunan hizmet binasının bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmaları ekiplerimizce tamamlandı.İlçe merkezi ve mahallelerimizde alt yapı çalışmalarından sonra bozulan parke taş döşemeleri ekiplerimizce tamir edilmeye devam ediyor.Kadıköy mahallemizde kavaklık alanında dikim için gerekli çalışmalar devam etmektedir.Belediyemize kazandıracağımız araç bakım ve tamirhane çalışmaları ekiplerimizce tüm hızıyla devam etmektedir.Mahallelerimizde yağmur suyu hatları için gerekli alt yapı çalışmalar devam ediyor.Çalova Mahallemizde yol yapım ve onarım işleri ekiplerimizce gerçekleştiriliyor.İlçe merkezimizde yeşil alan ve park yapımı için çalışmalarımız ekiplerimizce devam ediyor.Hoş geldin bebek projesiyle İlçemizdeki yeni doğum yapan ailelerin evlerine ziyaret gerçekleştirmeye devam ediyoruz.İlçe merkezinde Bahçeler mevkinde yol yapım ve onarım çalışmaları ekiplerimizce tamamlandı.Zabıta Amirliğimizce sizlerin kaliteli hizmet alabilmesi ve menfaatlerinizin korunması amacıyla denetimler devam etmektedir.Yaylacık Mahallemizde kilit parke taş döşeme çalışmaları devam etmektedir.İlçemiz genelinde metruk binaların yıkım çalışmaları ekiplerimizce gerçekleştiriliyor.Belediyemize kazandırdığımız depomuzda gerekli düzenlemeler ekiplerimizce gerçekleştiriliyor.Belediyemize ait atölyemizde üretim çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

  DEVAMINI OKU
 • Dereköy, Mancılık, Değirmendere, Orhanlar ve Koyuneri Mahallesindeyiz

  İlçemizde etkisini gösteren kar yağışının ardından sabahın erken saatlerinden itibaren buzlanmaya karşı ekiplerimiz tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ederken Başkanımız Orhan GAGA Dereköy, Mancılık, Değirmendere, Orhanlar ve Koyuneri Mahallelerini ziyaret ederek kıymetli hemşehrilerimiz ile bir araya geldi.

  DEVAMINI OKU
 • MUTLU YILLAR BALYA

       Başaknımız Orhan GAGA yeni yıla girerken esnafları ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz