• Kadın Emeği Pazarımızı Hayata Geçiriyoruz

      Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir.” sözüne inanarak kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durmalarına çok önem veriyoruz. Bu sebeple kadınlarımızın girişimi ile kuracağımız kadın emeği pazarımız ile ilgili ilçemizde gerekli çalışmaları başlatıldı    Balyalı kadınlarımızın maharetli ellerinden çıkan  el emeği ürünlerin Balyalı hemşehrilerimiz kadar tüm illerden tercih edilmesi en büyük arzumuzdur.     Bugünkü gerçekleşen başkanımız Orhan GAGA ile birlikte gerçekleştirilen danışma toplantısıyla beraber fikir alışverişinde bulunuldu.

  DEVAMINI OKU
 • E-BELEDİYE BİLGİ SİSTEMİNE GEÇİŞ SÜRECİNİ TAMAMLADIK

      Belediyemiz, İçişleri Bakanlığının belediyelerin tek veritabanda ortak bir altapıda standart yazılımlarla tüm iş ve işlem süreçlerini elektronik ortamda vatandaşa sunulmasını sağlaması için hayata geçirdiği e-Belediye Bilgi Sistemine geçiş sürecini tamamladı. Belediyemiz tüm iş ve işlemleri e-belediye bilgi sistemi üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır.    Tüm modülleri ile kullanıma geçişte Balıkesirde ilk ve tek olmanın gururunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımız artık ödemelerini belediyemize gelmeden farklı programlarda üyelik açmadan e-devlet üzerinden gerçekleştirebileceklerdir.    Belediyemizin Gelir (Tahakkuk-Tahsilat işlemlerinin tamamı), Muhasebe, İnsan Kaynakları(Memur-İşçi Maaş ve Özlük İşlemler hizmetin, Doğrudan Temin (Harcama-Satın Alma), Taşınır İşlemleri, İşyeri Ruhsat ve Zabıta işlemlerinin tamamının e-Belediye sistemi üzerinden gerçekleştirilebilmesi, E-Devlet üzerinden 8 hizmetin (e-devlet üzerinden online ödeme) vatandaşımıza sunulmaya başlanmıştır.

  DEVAMINI OKU
 • Bu Hafta Neler Yaptık

  BU HAFTA BALYA'MIZ İÇİN NEREDE ÇALIŞTIK!İlçe genelinde kar yağışı sebebiyle ekiplerimizce tuzlama ve kar küreme çalışmaları tamamlandı.Belediyemize ait atölyemizde üretim çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.Yaylacık Mahallemizde kilit parke taş döşeme çalışmaları devam etmektedir.Mahallelerimizde ihtiyaç halinde ücretsiz halk otobüsümüz hizmet vermeye devam etmektedir.İlçemizde daha önce yapılmayan araç fenni muayene hizmeti periyodik aralıklarla devam etmektedir.Doğanlar Mahallemizde bulunan hizmet binasının bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmaları ekiplerimizce tamamlandı.İlçemize kazandırdığımız katı atık aktarma istasyonunun bulunduğu bölgede ekiplerimizce çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirilmektedir.Hoş geldin bebek projesiyle İlçemizdeki yeni doğum yapan ailelerin evlerine ziyaret gerçekleştirmeye devam ediyoruz.Meşhur Balya Tereyağımızın Türkiye'de hak ettiği değeri kazandırması için gerekli çalışmalarımız devam etmektedir..İlçemiz genelinde metruk binaların yıkım çalışmaları ekiplerimizce gerçekleştiriliyor.Balya Merkezde sanayi dükkanlarında gerekli çalışmalar devam etmektedir.Zabıta Amirliğimizce sizlerin kaliteli hizmet alabilmesi ve menfaatlerinizin korunması amacıyla denetimler devam etmektedir. Belediyemize kazandıracağımız araç bakım ve tamirhane çalışmaları ekiplerimizce tüm hızıyla devam etmektedir.Belediyemize ait atölyemizde ağaç biçme çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

  DEVAMINI OKU
 • 2022 Yılı Şubat Ayı Belediye Meclis Toplantısı

      Şubat ayı belediye meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda aldığımız kararların ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.        Meclis kararlarına belediyemiz web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  DEVAMINI OKU
 • Yaylacık Mahallesindeyiz

  Başkanımız Orhan GAGA ilçemizin Yaylacık mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarımız ile beraber yapılan işleri yerinde inceledi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz