• Maden Atıklarının Temizlenmesi

      Yıllardır ilçemizi zehirleyen maden atıklarının ıslah edilerek sağlığımıza, çevreye, doğaya, yaşama, canlıya olan zararlarını bertaraf edilmesi için gerekli incelemeleri yapmak ve çözüm üretmek için; CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Parti Meclisi Üyesi Gökhan Günaydın, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP İlçe Başkanı Gülizar Yıldız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatları ile Çevre Koruma Daire Başkanı Prof. Dr. Ayşen Erdinçler, İBB Tarım Hayvancılık Daire Başkanı Ahmet Atalık, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Vehbi Yörük ile birlikte bölgede inceleme yapıldı, ilçe halkımızı konu hakkında bilgilendirdi    İlçemizde Fransızların 1860- 1940 yılları arasında işlettiği madenden dere yatağına bırakılmış 4 milyon ton zehirli atık, 100 yıllık hikayenin sona ermesi ve bir çok ölüme yol açan atıkların bertaraf edilmesi için çalışmalar devam edecektir.

  DEVAMINI OKU
 • Yazlık Mahallesindeyiz

      Başkanımız Orhan GAGA bugün Yazlık Mahallemizi ziyaret ederek kıymetli hemşehrilerimiz ile bir araya gelerek taş döşeme çalışmaları üzerine istişare gerşekleştirdi.

  DEVAMINI OKU
 • 61'inci Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri

      Belediye Başkanımız Orhan GAGA, CHP Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet AKIN ve İl Başkanı Serkan SARI ile birlikte ata sporumuz olan Kurtdere köyünde düzenlenen 61'inci Kurtdereli Mehmet Pehlivan yağlı güreşlerine katıldı.

  DEVAMINI OKU
 • Ağustos Ayı Belediye Meclis Toplantısı

      Ağustos ayı belediye meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda aldığımız kararların ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.      Meclis kararlarına belediyemiz web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  DEVAMINI OKU
 • İlçemizin Hazinesi Olan Tarihi Kalıntıları Kurtarıyoruz

      Balya'nın tarihine önem veren Başkanımız Orhan GAGA önderliğinde,  ihmaller sonucunda yıkım ve yok oluş tehlikesi altında olan ilçemizin hazinesi "tarihi kalıntılarımızı" kurtarmak içim restorasyon projesi kapsamında ölçümler başlatıldı.    Ölçümlerin sonucunda gerekli restorasyon çalışmaları en hızlı şekilde bitirilecektir.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz