• Kayalar, Karlık, Söbücealan ve Kadıköy Mahallelerindeyiz...

      Başkanımız Orhan GAGA Söbücealan, Karlık, Kayalar ve Kadıköy Mahallelerini ziyaret ederek muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimiz ile bir araya geldi. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  DEVAMINI OKU
 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı

      Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Başkanımız Orhan GAGA ile birlikte Büyükşehir Meclis Üyelerimiz Yüksel TÜRK ve Burhan AST katılmıştır.

  DEVAMINI OKU
 • İstiklal Marşı Kabulünün 101'inci Yılı Etkinlikleri

      Başkanımız Orhan GAGA İstiklal Marşı’mızın kabulünün 101. Yıl dönümünde ilçemiz Koyuneri Ortaokulu Salonunda düzenlenen programa katılarak öğrencilerimiz ile bir araya geldik. Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve milli mücadele kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

  DEVAMINI OKU
 • KAR İLE MÜCADELEYE DEVAM...

      Karla Mücadele çalışmalarımız kapsamında ilçemizde başlayan kar yağışıyla birlikte, kar küreme ve don olaylarına karşı tuzlama çalışmaları ekiplerimiz tarafından yerine getiriliyor. Başkanımız Orhan GAGA mahallelerimizde ki çalışmaları yerinde takip edip, mahalle muhtarlarımız ile iletişim halinde çalışmaktadır. Ekiplerimiz mahallelerimize ulaşımın aksamaması ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına tüm birimlerimizle teyakkuz halindedir. 

  DEVAMINI OKU
 • ÜNLÜ ŞEF ÖMÜR AKKOR BALYADA

      Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Belediyemizin işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyon kapsamında ünlü şef Ömür Akkor’u ağırladık. Türkiye’yi karış karış gezerek Osmanlı ve Türk mutfağı üzerine araştırmalar yapan çok sayıda kitabı olan fenomen şef Ömür AKKOR Balya lezzetlerini tatmak üzere misafirimiz oldu.     Özellikle Balya tereyağı ve esmer höşmerim üzerine incelemeler yapan Ömür AKKOR’a diğer yöresel yemeklerimizde tanıtıldı. İlçemiz çok amaçlı toplantı salonunda hazırlanan Keşkek, Kulak Hamuru, Şibit, Saçaklı Mantı, Koyuneri Çöreği, Külde Ekmek, Mısırlı Kırma, Kazan Tarhanası Çorbası, Kuruyufkalı Sütlü Tatlı, Sütlü İrmik Tatlısı ve Kuru Biber Haşlaması gibi yemeklerin yanı sıra BalyaTereyağı ünlü şefin beğenisini kazandı.     Esnaf lokantalarımızı, ziyaret eden Ömür AKKOR yöresel lezzetlerine ve tarihi dokusuna hayran kaldığı Balya’yı tekrar ziyaret etmek üzere planlama yaptı. Esnaf ziyaretinden sonra tarihi yerlerimizi ziyaret eden fenomen şef Balya lezzetlerini yarın sosyal medya hesaplarından yapacağı yayın ile tanıtacak. Güney Marmara Kalkınma Ajansına ve Ömür şefe Balyamızın tanıtımına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederim.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz